IMG_9209.JPG

Bizim Hikayemiz

Türkoğlu Çiftlik ürünleri: alanında ilk ve tek olma özelliği ile katkısız doğal gıda ürünleri ile hizmet veriyor. Tesis ve mandıra bulunduğu konum itibariyle Türkoğlu çiftlik ürünlerinin işine verdiği özveriyi ortaya koyuyor. Doğal koşullarda yetiştirilen hormonsuz beslenen meralarda otlanan hayvanlardan elde ettikleri gıda ürünlerinde hiçbir katkı maddesi kullanılmadan üretiliyor. Böylelikle elde edilen ürünlerin miktar ve kalitesini artırarak hayvanların saglıklı yapıya kavuşmasını ve doğal ürünler ile beslenmenin mümkün olduğunu ortaya seriyor. 

 


TARIMSAL FAALIYET: Sağlıklı bir toplum oluşmasında gıda güvenliği açışından hayvan beslenmesinde kullanılan yem büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı hayvan ve hayvansal ürünlerin elde edilmesi. sağlıklı ve güvenli yemle mümkündür. Bu anlayışla kendi arazilerinde kendi doğal yemlerini ureten bir firma olarak tarımsal faaliyetini sürdürüyor.

 

ÇİFTLİK: Tesis de doğal koşullarda yetiştirilen, meralarda otlanan. hormonsuz beslenen. yüksek kalite, yoğun kıvamlı protein ve kuru madde değere sahip SIMENTAL ırkı sütçül ineklerden süt elde ediliyor. Simental ırkı Holstein cinsi ineklerden %15 daha yüksek süt kalitesine sahip ineklerin sağlığı ve refahı için ahırlarında yüksek kalite kauçuk yataklar, son teknoloji yemleme kilitleri, suluklar, ışıklandırma, otomatik gübre sayancı ve gübre çukura bulunmaktadır. Sağım sistemi ile el değmeden otomatik sistemle sağılarak süt soğutma tankında muhafaza edilmektedir. Tesis. AB standartlarına göre inşa edilmiştir. 


ÜRETİM: Elde edilen süt ile ürünlerini muşteriye kendi markası olan "TÜRKOĞLU' adı altında sunuyor. Ayrıca çiftlik gıda ürünlerinde kullanılan raf ömrü uzatıcı ve koruyucu katkı gibi kimyasallar kullanılmadan el yapımı tekniği ile üretim yapılmaktadır. Ürünler nitelikli ve sınırlı miktarda üretildikierinden sadece belli müşteri portföyüne kendi satış noktalarından sağlanmaktadır.

 

TÜRKOĞLU ŞARKÜTERİ: Markanın satış noktası olup aynı zamanda Türkiye'deki yöresel tatların lezzette buluştuğu doğal ve katkısız ürünleri bulacağınız konsept bir şarküteridir. 

Türkoğlu Çiftlik CMZSAN Hayvancılık Tic.San.LTD.ŞTİ Kuruluşudur. 

Farmers Illustration